Поширені запитання

Про програму ZAV

«Зимова/Літня практика в Німеччині» — програма німецького федерального агентства зайнятості, яка дає можливість студентам легально працювати в Німеччині під час канікул.

Згідно з умовами програми, кожен учасник програми може працювати не більше 90 днів упродовж року. Ці 90 днів, можна розбити на два періоди. Наприклад, влітку на 60 і взимку на 30 днів. Якщо 90 днів уже використані — поїхати на роботу можна через 12 місяців із першого робочого дня.

§24 тимчасовий захист

§24 (тимчасовий захист) - дає право жити і працювати в Німеччині, це на кшталт візи.

Документи за §24 оформляються лише після приїзду до Німеччини. Роботодавці допомагають із оформленням документів.

Термін оформлення, в середньому, від 1 дня до 2 тижнів. Все залежить від регіону, де оформляти документи. У великих містах це займає більше часу, ніж у маленьких містечках та селах.

Що потрібно для участі?

🔵За §24: вік 18 — 40 років.
🟡За програмою ZAV:
1. Вік
від 18 до 30 років на момент поїздки.
2. Хто може поїхати?
Українці — студенти, які навчаються в Україні або странах ЄС. Та які продовжать навчання після повернення з Німеччини і зможуть підтвердити це довідкою з місця навчання.
3. Біометричний закордонний паспорт з активним лімітом безвізу на момент поїздки. Якщо біометричного паспорта немає — не проблема. Зареєструватися та отримувати інформацію можна й без нього. Головне — оформити його в терміновому порядку після заповнення анкети. Термінове оформлення біометричного закордонного паспорта займає від 10 робочих днів.

Як взяти участь?
 1. Заповнити реєстраційну анкету. Після, на e-mail прийде підтвердження реєстрації та реквізити для оплати.
 2. Оплатити наші послуги.
 3. Визначитися з вакансією, з огляду своїх переваг.
 4. Як тільки, запрошення на роботу буде готово — ми відправимо його на твій e-mail, разом з інформацією по підготовці до поїздки. Найчастіше контракт приходить протягом 3-х тижнів до початку практики.
 5. Зібрати валізу й дістатися до місця роботи.
Скільки можна заробити?

Без знання мов можна працювати на вакансіях по збору ягід, овочів і фруктів. Середній брутто заробіток від 1800–2500 € в місяць.

Зі знанням німецької мови на рівні А2-В1 або англійської на рівні В1-В2 можна працювати в готелях і ресторанах: офіціантом, помічником на кухні, прибирання номерів. Середній брутто заробіток від 1800–2500 € в місяць.

Поїхати працювати можна в будь-який час року, залежно від вакансії. Детальніше в розділі вакансії.

Графік роботи

На вакансіях зі збору врожаю графік роботи залежить від сезону та погодних умов. У середньому 40–60 годин на тиждень. Найчастіше, дається 1 вихідний день у тиждень. Робочий день, як правило, починається рано вранці з 5–8 ранку і триває 8–12 годин. Пауза на обід у середньому 30–60 хвилин.

На вакансіях у сфері обслуговування більш стабільний графік роботи, приблизно 40–45 годин у тиждень. Пауза на обід у середньому 30–60 хвилин. Бувають і понаднормові години роботи, які додатково оплачуються. Надається 1–2 вихідних у тиждень.

Житло та харчування

Житло надається роботодавцем, з усім необхідним для проживання. У середньому його вартість від 5–9 € в день. Деякі підприємства надають житло безкоштовно. Коштує приблизно від 250–350 € на місяць.

Харчування надається лише в деяких підприємств, найчастіше у сфері обслуговування. Підприємства зі збору врожаю рідко надають харчування. В такому випадку потрібно буде самостійно купувати продукти та готувати їжу. Ціни на продукти в Німеччині приблизно такі ж, як і в Україні. Витрати на харчування приблизно від 150–200 € на місяць.

Вартість послуг

🔵За §24 (тимчасовий захист) — 150€;
🟡За ZAV (студентська програма) — 250€.

У вартість послуг входить:

 1. Підбір вакансії з урахуванням ваших побажань, щодо виду роботи, періоду і друзів, з якими б хотіли поїхати разом.
 2. Надання інформації про вакансії + відгуки та фото учасників, які вже раніше їздили на підприємства;
 3. Допомога в отриманні контракту й консультування в заповненні документів, необхідних для участі в програмі.
 4. Допомога з підготовкою до поїздки в Німеччину:

— інформація про підприємство і список речей, які необхідно взяти із собою;

— контактні дані учасників, які їдуть працювати на те ж підприємство;

— допомога в оформленні страхового полісу;

— допомога із замовленням квитків.

 1. Підтримка під час перебування в Німеччині.
 2. Допомога із замовленням квитків із Німеччини в Україну.
Як дістатися до місця роботи?

Ми даємо маршрут, яким ви зможете самостійно доїхати до місця роботи. Також ми надаємо контакти перевізників, у яких можна замовити квитки. Витрати на дорогу, в один бік, приблизно 100-120€.

Витрати
 1. Наші послуги = 150/250 €, ця сума не включає в себе вартість страховки і квитків на проїзд у Німеччину. Учасник несе ці витрати самостійно.
 1. Біометричний паспорт ~ від 550 гривень і вище, залежно від регіону.
 2. Робоча страховка з покриттям COVID-19 ~ 15–25 €, ціна залежить від тривалості періоду страхування.
 3. Проїзд у Німеччину (автобусом) ~ 100–120 € в одну сторону. Ціна різна й залежить від того, через яку фірму купувати квитки.
 1. Особисті витрати на перший час ~ 100–150 €

Усього: 400 — 550 €. Усі витрати на поїздку окупляться.

Гарантії та відгуки

Гарантуємо, якщо ви не отримаєте запрошення від роботодавця за будь-яких причин — ми запропонуємо іншу вакансію або повернемо 240 євро. На практиці, такі ситуації відбуваються вкрай рідко. Максимальний ризик для вас — втратити 10 євро. Це витрати на оформлення документів: підготовка, відправка, послуги пошти, дзвінки.

Відгуки наших учасників за минулі роки можна прослухати всередині опису вакансій або за посиланням: https://soundcloud.com/germanyzav

Умови договору

Після оплати наших послуг — ми укладаємо з вами усний договір. Усний договір має точно таку ж юридичну силу, як і його підписаний паперовий варіант. Крім того, ви можете укласти з нами договір традиційним способом, з нашим підписом і печаткою, який ми надішлемо поштою. З інструкцією про отриманню оригіналу договору можна ознайомитися на 1 сторінці договору. Договір можна завантажити за посиланням.

Повернення податків із Німеччини

Подайте заявку, щоб повернути податок. Ця послуга безкоштовна. Поверненням вашого податку буде займатися фірма-партнер. Після  закінчення процедури вони переведуть гроші на ваші реквізити, з вирахуванням своєї комісії. Комісія від 50 € і більше, залежно від розміру податків.

Залишились запитання? Напиши нам