Поширені запитання

Про програму ZAV

«Зимова/Літня практика в Німеччині» — програма німецького федерального агентства зайнятості, яка дає можливість студентам легально працювати в Німеччині під час канікул.

Згідно з умовами програми, кожен учасник програми може працювати не більше 90 днів упродовж року. Ці 90 днів, можна розбити на два періоди. Наприклад, влітку на 60 і взимку на 30 днів. Якщо 90 днів уже використані — поїхати на роботу можна через 12 місяців із першого робочого дня.

Що потрібно для участі?
 1. Вік від 18 до 30 років на момент поїздки.
 2. Хто може поїхати?
  СТУДЕНТИ України, Польщі (тільки українці), Молдови (молдавани), Грузії (грузини), які продовжать навчання після повернення з Німеччини і зможуть підтвердити це довідкою з місця навчання.
 3. Біометричний закордонний паспорт з активним лімітом безвізу на момент поїздки. Якщо біометричного паспорту немає — не проблема. Зареєструватися та отримувати інформацію можна й без нього. Головне — оформити його в терміновому порядку після заповнення анкети. Термінове оформлення біометричного закордонного паспорта займає від 3 до 7 робочих днів.
Як взяти участь?
 1. Заповнити реєстраційну анкету. Після, на e-mail прийде підтвердження реєстрації та реквізити для оплати.
 2. Оплатити наші послуги.
 3. Визначитися з вакансією, з огляду своїх переваг.
 4. Як тільки, запрошення на роботу буде готово — ми відправимо його на твій e-mail, разом з інформацією по підготовці до поїздки. Найчастіше контракт приходить протягом 3-х тижнів до початку практики.
 5. Обов’язково оформити біометричний паспорт ДО від’їзду в Німеччину.
 6. Зібрати валізу й дістатися до місця роботи.
Скільки можна заробити?

Без знання мов можна працювати на вакансіях по збору ягід, овочів і фруктів. Середній заробіток від 1200–1800 € в місяць.

Зі знанням німецької мови на рівні А2-В1 або англійської на рівні В1-В2 можна працювати в готелях і ресторанах: офіціантом, помічником на кухні, прибирання номерів. Середній заробіток від 1500–1800 € в місяць.

Поїхати працювати можна в будь-який час року, на період від 1 до 3 місяців, залежно від вакансії. Детальніше в розділі вакансії.

Графік роботи

На вакансіях зі збору врожаю графік роботи залежить від сезону та погодних умов. У середньому 40–60 годин на тиждень. Найчастіше, дається 1 вихідний день у тиждень. Робочий день, як правило, починається рано вранці з 5–8 ранку і триває 8–12 годин. Пауза на обід у середньому 30–60 хвилин.

На вакансіях у сфері обслуговування більш стабільний графік роботи, приблизно 40–45 годин у тиждень. Пауза на обід у середньому 30–60 хвилин. Бувають і понаднормові години роботи, які додатково оплачуються. Надається 1–2 вихідних у тиждень.

Житло та харчування

Житло надається роботодавцем, з усім необхідним для проживання. У середньому його вартість від 5–9 € в день. Деякі підприємства надають житло безкоштовно. Коштує приблизно від 150–250 € на місяць.

Харчування надається лише в деяких підприємств, найчастіше у сфері обслуговування. Підприємства зі збору врожаю рідко надають харчування. В такому випадку потрібно буде самостійно купувати продукти та готувати їжу. Ціни на продукти в Німеччині приблизно такі ж, як і в Україні. Витрати на харчування приблизно від 100–150 € на місяць.

Вартість послуг

Вартість послуг 150 €, ціна однакова для всіх вакансій.

У вартість послуг входить:

 1. Підбір вакансії з урахуванням ваших побажань, щодо виду роботи, періоду і друзів, з якими б хотіли поїхати разом.
 2. Надання інформації про вакансії + відгуки та фото учасників, які вже раніше їздили на підприємства;
 3. Допомога в отриманні контракту й консультування в заповненні документів, необхідних для участі в програмі.
 4. Допомога з підготовкою до поїздки в Німеччину:

— інформація про підприємство і список речей, які необхідно взяти із собою;

— контактні дані учасників, які їдуть працювати на те ж підприємство;

— допомога в оформленні страхового полісу;

— допомога із замовленням квитків.

 1. Підтримка під час перебування в Німеччині.
 2. Допомога із замовленням квитків із Німеччини в Україну.
Як дістатися до місця роботи?

1 спосіб: через фірму-перевізника (міні автобусом), яка доставить з України прямо до місця роботи, як на таксі. Виїзд із київського ж/д вокзалу. Хто проживає далеко від Києва, можете приєднатися до поїздки в Житомирі, Рівному, Луцьку чи Ковелі. Вартість проїзду ~ 110–120 €, оплата готівкою, у валюті, при посадці в автобус.

2 спосіб: самостійно їхати до місця роботи, спланувати свій маршрут і замовити квитки. Після, повідомити нам дату та час прибуття на місце роботи.

Витрати
 1. Наші послуг = 250 €, ця сума не включає в себе вартість страховки і квитків на проїзд у Німеччину. Учасник несе ці витрати самостійно.
 1. Біометричний паспорт ~ від 550 гривень і вище, залежно від регіону.
 2. Робоча страховка з покриттям COVID-19 ~ 20–30 €, ціна залежить від тривалості періоду страхування.
 3. Проїзд у Німеччину (автобусом) ~ 100–120 € в одну сторону. Ціна різна й залежить від того, через яку фірму купувати квитки.
 1. Особисті витрати на перший час ~ 100–150 €

Усього: 450 — 550 €. Усі витрати на поїздку окупляться.

Гарантії та відгуки

Гарантуємо, якщо ви не отримаєте запрошення від роботодавця за будь-яких причин — ми запропонуємо іншу вакансію або повернемо 240 євро. На практиці, такі ситуації відбуваються вкрай рідко. Максимальний ризик для вас — втратити 10 євро. Це витрати на оформлення документів: підготовка, відправка, послуги пошти, дзвінки.

Відгуки наших учасників за минулі роки можна прослухати всередині опису вакансій або за посиланням: https://soundcloud.com/germanyzav

Умови договору

Після оплати наших послуг — ми укладаємо з вами усний договір. Усний договір має точно таку ж юридичну силу, як і його підписаний паперовий варіант. Крім того, ви можете укласти з нами договір традиційним способом, з нашим підписом і печаткою, який ми надішлемо поштою. З інструкцією про отриманню оригіналу договору можна ознайомитися на 1 сторінці договору. Договір можна завантажити за посиланням.

Повернення податків із Німеччини

Подайте заявку, щоб повернути податок. Ця послуга безкоштовна. Поверненням вашого податку буде займатися фірма-партнер. Після  закінчення процедури вони переведуть гроші на ваші реквізити, з вирахуванням своєї комісії. Комісія від 50 € і більше, залежно від розміру податків.

Залишились запитання? Напиши нам