Соціальний рік в Німеччині
Якщо ви добре володієте німецькою, побували в Німеччині на роботі і можливо понад рік брали участь у програмі Au-pair, вам слід дізнатися детальніше про FSJ.
Freiwilliges Soziales Jahr або добровільний соціальний рік в Німеччині, підходить для тих, хто планує в майбутньому вступити до німецького університету або просто хоче ще рік пожити і насолодитися цією країною. За цей рік можна чудово підтягнути німецьку, адже це постійна практика з носієм мови та з повна поринути в німецьке життя та культуру. Програма державна і молодіжна, в ній можна прийняти участь до 27-років.
Соціальний рік в Німеччині триває від 12 до 18 місяців, робота волонтерська, тому заробітну плату ви отримувати не будете. Організація, яка надає можливість стати волонтером буде виплачувати невеликі карманні гроші, а також надасть житло та харчування для учасників.
Волонтери на таку роботу потрібні в різних соціальних установах Німеччини, це можуть бути:
- будинку престарілих,
- школи для дітей-інвалідів,
- медичні установи
- дитячі притулки,
- інтернати для фізично неповноцінних і душевнохворих.
Чому варто брати участь в програмі?
Freiwilliges Soziales Jahr — це відмінна можливість залишитися в Німеччині ще на рік і підготуватися до вступу в німецький або інший європейський вуз. Під час соціального року ви будете виконувати роботу стажера і зможете постійно практикувати свою німецьку. Після такого року у вас буде хороший досвід роботи в соціальній сфері та можливість завжди подорожувати.
Крім цього, під час всієї практики волонтери беруть участі в п’яти різних семінарах по історії та культурі німецького народу і присвячені німецькій мові. В загальному за рік вони тривають 25 днів, по 5 днів на кожен. Найчастіше вони проходять в різних містах або в колоритних німецьких селах, де можна зустріти багато цікавих особистостей. Учасникам надають безкоштовний проїзд до місця, де все буде проходити, безкоштовне харчування та житло. Такий соціальний рік може стати яскравим і дуже насиченим.
Як взяти участь і що належить робити?
Щоб стати волонтером в Німеччині на рік потрібно не так багато. Головне – це володіння німецьких мовою на базовому рівні, ви повинні говорити простими фразами і вміти підтримувати розмову. Якщо у вас є досвід педагогічної діяльності або роботи в соціальній сфері це теж вітається.
Документи для соціального року в Німеччині :
- Заповнена заявка.
- Резюме.
- Характеристика або рекомендаційний лист з місця проходження практики. Якщо такого не бути можна попросити знайомих написати характеристику про ваші позитивні якості.
- Будь-яке свідоцтво про знання німецької мови.
- Фотографію.
- Копію закордонного паспорта.
- Копію водійських прав, якщо вони є.
Краще відразу визначиться, в якій установі ви хочете працювати волонтером і що для вас краще: прогулюватися з бабусями і дідусями або працювати з дітьми з обмеженими можливостями.
Програма добровільний соціальний рік в Німеччині зобов’язує до восьми годинного робочого дню, в основному це робота стажера, ви будете допомагати відповідальним, щось приносити, стежити або спілкуватися з людьми. За виконану роботу щомісяця ви будете отримувати кишенькові гроші 200–400 євро, житло і харчування надає сама установа, але ви можете відмовитися від нього і отримати додаткову оплату на ці витрати.
Також програма «соціальний рік в Німеччині» покриє вашу страховку: медичну, пенсійну і від нещасних випадків. Крім того, у вас буде оплачувана відпустка 26 днів в році.
Молоді люди, які зважилися і взяли участь в Freiwilliges Soziales Jahr залишилися задоволеними, багато продовжили і пішли на другий «соціальний рік» в Німеччині. Це відмінна підготовка до вступу в європейський виш і іншого життя. За час такого року ви отримуєте спілкування німецькою мовою з носіями, можливість пізнати німецьку культуру, самостійне життя в чужій країні і професійний досвід волонтера. Соціальний рік може стати чудовою можливістю для вас.